LÅMØ/Utfordrer

Hensikt

LÅMØ og Utfordrer gruppene skal videreutvikle unge og talentfulle utøvere som ønsker å konkurrere i svømming. Videreutviklingen vil være både i forhold til teknikk og treningsmengde.

Sportslig målsetning

Det er en målsetning at flest mulig utøvere i LÅMØ kvalifiserer seg til LÅMØ og ÅM, og utfordrer til NM og UM.

Fokus i gruppen

Konkurransegruppen vil i hovedsak fokusere på ”Basistrening” og ”Oppbyggingstrening”, ref ”Utvikling av unge utøvere i svømming”, deriblant:
  • Videreutvikling av teknikk innenfor alle svømmearter, med individuell oppfølging.
  • Oppvarming og uttøyning.
  • Væske og ernæring.
  • Fokusering under trening og konkurranser.
  • Konkurranseregler.

Forventninger til utøvere

Det stilles følgende forventninger til utøverne i Konkurransegruppe A, dersom ikke annet er avtalt med trenerne.

  • Deltagelse på de konkurranser klubben er påmeldt.
  • Deltagelse på klubbens treningssamlinger/-leirer.
  • Oppmøte på alle treninger.
  • Presist oppmøte på treninger.
  • Gi beskjed når en ikke kan møte på avtalte treninger.

Treningstider

Dag Sted Tid Trening Kommentar
Mandag Giskehallen 19:00-19:45 Basis
Mandag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Tirsdag Sandvika 15:50-17:50 Svømming
Tirsdag Sandvika 18:00-18:30 Basis
Onsdag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Onsdag Giskehallen 19:00-19:45 Basis
Onsdag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Torsdag Sandvika 17:50-19:45 Svømming
Fredag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Fredag Riskahallen 19:00-21:00 Svømming
Søndag Giskehallen 11:00-13:00 Svømming Utfordrergruppen
Søndag Giskehallen 15:45-17:45 Svømming

 

Trenere

Navn Rolle Telefon e-post
Richard Hoe Skog Trener konkurransegrupper 974 15 549 richard.hoe.skog@hotmail.com
Glenn Skjæveland Trener konkurransegrupper 982 96 872 glenny_128@hotmail.com
*Helge Ihle Hovedtrener konkuransegrupper 456 97 129 helgeihle@gmail.com
  • Hovedtrener har det overordnede ansvaret for gruppen, men er ikke på kanten under trening.

Kommende aktiviteter:

november 2019

29nov01desBærum Open (Bekkestua, Bærum)*Konkurranse A

30nov3:00 pm5:00 pmJulestevnet (Giskehallen)Svømmeskolen, Konkurranse B, Konkurranse A, Elite

desember 2019

29nov01desBærum Open (Bekkestua, Bærum)*Konkurranse A

08des8:00 am4:00 pmJulesprinten (Stavanger)Alle konkurransegrupper

23des01janJuleleir (Giskehallen)Alle konkurransegrupper

januar 2020

23des01janJuleleir (Giskehallen)Alle konkurransegrupper

mars 2020

13mar(mar 13)10:00 am15(mar 15)6:00 pmLåmø Vest 2020 (Førde)Kvalifiserte

mai 2020

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte

juni 2020

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte