LÅMØ/Utfordrer

Hensikt

LÅMØ og Utfordrer gruppene skal videreutvikle unge og talentfulle utøvere som ønsker å konkurrere i svømming. Videreutviklingen vil være både i forhold til teknikk og treningsmengde.

Sportslig målsetning

Det er en målsetning at flest mulig utøvere i LÅMØ kvalifiserer seg til LÅMØ og ÅM, og utfordrer til NM og UM.

Fokus i gruppen

Konkurransegruppen vil i hovedsak fokusere på ”Basistrening” og ”Oppbyggingstrening”, ref ”Utvikling av unge utøvere i svømming”, deriblant:
  • Videreutvikling av teknikk innenfor alle svømmearter, med individuell oppfølging.
  • Oppvarming og uttøyning.
  • Væske og ernæring.
  • Fokusering under trening og konkurranser.
  • Konkurranseregler.

Forventninger til utøvere

Det stilles følgende forventninger til utøverne i Konkurransegruppe A, dersom ikke annet er avtalt med trenerne.

  • Deltagelse på de konkurranser klubben er påmeldt.
  • Deltagelse på klubbens treningssamlinger/-leirer.
  • Oppmøte på alle treninger.
  • Presist oppmøte på treninger.
  • Gi beskjed når en ikke kan møte på avtalte treninger.

Treningstider

Dag Sted Tid Trening Kommentar
Mandag Giskehallen 19:00-19:45 Basis
Mandag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Tirsdag Sandvika 16:00-16:30 Basis
Tirsdag Sandvika 16:45-18:45 Svømming
Onsdag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Onsdag Giskehallen 19:00-19:45 Basis
Onsdag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Torsdag Sandvika 17:50-19:45 Svømming
Fredag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Fredag Riskahallen 19:00-21:00 Svømming
Søndag Giskehallen 11:00-13:00 Svømming Utfordrergruppen
Søndag Giskehallen 15:45-17:45 Svømming

 

Trenere

Navn Rolle Telefon e-post
Alexander Hagenes Trener Utfordrer ahagenes@gmail.com
Glenn Skjæveland Trener LÅMØ 982 96 872 glenny_128@hotmail.com
Jørgen Vestly Trener Konkurransegrupper 953 65 451 Jogga1999@gmail.com
*Helge Ihle Hovedtrener konkuransegrupper 456 97 129 helgeihle@gmail.com
  • Hovedtrener har det overordnede ansvaret for gruppen, men er ikke på kanten under trening.

Kommende aktiviteter:

januar 2020

24jan(jan 24)8:00 am26(jan 26)6:00 pmSkagerak Swim (Aquarama, Kristiansand)Alle Konkurransegrupper

31jan(jan 31)6:00 am02feb(feb 2)1:00 amSSK Open (Stavanger svømmehall)Utvalgte Elite/NM, Utfordrer, Låmø og Konkurranse

februar 2020

31jan(jan 31)6:00 am02feb(feb 2)1:00 amSSK Open (Stavanger svømmehall)Utvalgte Elite/NM, Utfordrer, Låmø og Konkurranse

15feb(feb 15)8:00 am16(feb 16)4:59 pmLÅMØ Kvalik (Bryne)De som trenger LÅMØ krav

22feb(feb 22)12:00 am29(feb 29)11:59 pmVinterferieleir (Giskehallen)NM, Utfordrer, LÅMØ, Konkurranse

mars 2020

13mar(mar 13)10:00 am15(mar 15)6:00 pmLåmø Vest 2020 (Førde)Kvalifiserte

april 2020

03apr(apr 3)6:00 am12(apr 12)6:00 pmPåskeleir (Danmark)NM (unntatt Toppidrett)/Utfordrer/LÅMØ

18apr(apr 18)6:00 am19(apr 19)6:00 pmSandnessprinten (Giskehallen)Alle

mai 2020

08mai(mai 8)6:00 am10(mai 10)6:00 pmTechouse Open (Stavanger)Alle

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte

juni 2020

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte

05jun(jun 5)6:00 am07(jun 7)6:00 pmAquarama Open (Kristiansand)Elite/Toppidrett/NM/Utfordrer (Unntatt ÅM svømmere med NM krav)

20junAll DaySSK Sommerstevne (Stavanger)Utfordrer/LÅMØ/Konkurranse

22jun(jun 22)12:00 am27(jun 27)11:59 pmSommerleir (Sandnes)NM/Utfordrer/LÅMØ

august 2020

03augAll DayOppstart (Sandnes)Utfordrer/LÅMØ/Konkurranse

07aug(aug 7)12:00 am15(aug 15)11:59 pmOppstartsleir - Oswiecim/Auschwitz PolenUtfordrer/LÅMØ

23augAll DayGamlingen Bassengfestival (Gamlingen)Utfordrer/LÅMØ/Konkurranse

september 2020

12sep(sep 12)12:00 am13(sep 13)11:59 pmAraberswim (Haugesund)Utfordrer/LÅMØ

25sep(sep 25)6:00 am27(sep 27)6:00 pmSSK Kvalikken (Stavanger)Alle

oktober 2020

02okt(okt 2)12:00 am10(okt 10)11:59 pmHøstleir (Sandnes)NM/Utfordrer/LÅMØ/Konkurranse

02okt(okt 2)6:00 am10(okt 10)6:00 pmHøstleir (Danmark)NM/UM deltakere Utfordrer

16okt(okt 16)6:00 am18(okt 18)6:00 pmUM (Tromsø)NM/Utfordrer (Kvalifiserte)

30okt01novNorth Sea Swim Meet (Stavanger)Kvalifiserte

november 2020

30okt01novNorth Sea Swim Meet (Stavanger)Kvalifiserte

14nov(nov 14)12:00 am15(nov 15)11:59 pmKlepp Open (Klepp)Alle (Unntatt NM og UM svømmere)

27nov(nov 27)12:00 am29(nov 29)11:59 pmSandnes Open (Austrått svømmehall)Alle

desember 2020

06des6:00 am6:00 pmJulesprinten (Stavanger)Alle

23des(des 23)6:00 am31(des 31)6:00 pmJuleferieleirAlle