Konkurransegruppe A2018-08-30T00:13:20+00:00

Konkurransegruppe A

Hensikt

Konkurransegruppe A skal videreutvikle unge og talentfulle utøvere som ønsker å konkurrere i svømming. Videreutviklingen vil være både i forhold til teknikk og treningsmengde.

Sportslig målsetning

Det er en målsetning at flest mulig utøvere i Konkurransegruppe A kvalifiserer seg til LÅMØ og ÅM.

Fokus i gruppen

Konkurransegruppen vil i hovedsak fokusere på ”Basistrening” og ”Oppbyggingstrening”, ref ”Utvikling av unge utøvere i svømming”, deriblant:
  • Videreutvikling av teknikk innenfor alle svømmearter, med individuell oppfølging.
  • Oppvarming og uttøyning.
  • Væske og ernæring.
  • Fokusering under trening og konkurranser.
  • Konkurranseregler.

Forventninger til utøvere

Det stilles følgende forventninger til utøverne i Konkurransegruppe A, dersom ikke annet er avtalt med trenerne.

  • Deltagelse på de konkurranser klubben er påmeldt.
  • Deltagelse på klubbens treningssamlinger/-leirer.
  • Oppmøte på alle treninger.
  • Presist oppmøte på treninger.
  • Gi beskjed når en ikke kan møte på avtalte treninger.

Oppmøtekrav

Se «Oppmøtekrav for Elitegrupper og Konkurransegruppe A» som ble styrebehandlet og godkjent 27.oktober 2014.

 

Treningstider

Dag Sted Tid Trening Kommentar
Mandag Giskehallen 19:00-19:45 Basis  
Mandag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Tirsdag Sandvika 15:50-17:50 Svømming  
Onsdag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Onsdag Giskehallen 19:00-19:45 Basis  
Onsdag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Yngre svømmere kan gå opp 21:30
Fredag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening Deltagelse etter avtale med trener
Fredag Giskehallen 19:00-19:30 Basis Oddetallsuker
Fredag Giskehallen 19:45-21:45 Svømming Oddetallsuker
Fredag Riskahallen 19:00-21:00 Svømming Partallsuker
Søndag Giskehallen 15:45-17:45 Svømming  

 

Trenere

Navn Rolle Telefon e-post
Richard Hoe Skog Trener konkurransegrupper 974 15 549 richard.hoe.skog@hotmail.com
Glenn Skjæveland Trener konkurransegrupper 982 96 872 glenny_128@hotmail.com
*Helge Ihle Hovedtrener konkuransegrupper 456 97 129 helgeihle@gmail.com

* Hovedtrener har det overordnede ansvaret for gruppen, men er ikke på kanten under trening.
 

Kommende aktiviteter:

januar 2019

04jan(jan 4)1:00 am06(jan 6)12:00 amLÅMØ samling ForsandLÅMØ deltagere født 2006-2008

12jan(jan 12)1:00 am13(jan 13)1:00 amHaugaland open (Karmøy)Konkurranse A pg Konkurranse B

februar 2019

16feb(feb 16)1:00 am17(feb 17)1:00 amHundvåg openKonkurranse A og Konkurranse B

23feb01marVinterleir (Giskehallen)Konkurranse A , Konkurranse B og hospitanter

mars 2019

23feb01marVinterleir (Giskehallen)Konkurranse A , Konkurranse B og hospitanter

15mar(mar 15)1:00 am17(mar 17)1:00 amLÅMØ (Karmøy)Kvalifiserte

31mar1:00 am1:00 amSola OpenKonkurranse B + ikke låmø kvalifiserte konkurranse A

april 2019

27apr(apr 27)1:00 am28(apr 28)1:00 amSandnes SprintenAlle konkurransegrupper

mai 2019

24mai(mai 24)1:00 am26(mai 26)1:00 amStavanger OpenAlle konkurransegrupper

juni 2019

08jun(jun 8)1:00 am10(jun 10)1:00 amÅM (Klepp)Kvalifiserte

20jun(jun 20)1:00 am04jul(jul 4)1:00 amNM leirNM kvalifiserte (frist 1.5.19)

23jun01julSommerleir/Stevne (Sverige)Konkurranse A, Elite uten NM krav

juli 2019

20jun(jun 20)1:00 am04jul(jul 4)1:00 amNM leirNM kvalifiserte (frist 1.5.19)

23jun01julSommerleir/Stevne (Sverige)Konkurranse A, Elite uten NM krav

04jul(jul 4)1:00 am07(jul 7)1:00 amNM Langbane (Drammen)Kvalifiserte

 

X