Elite/NM Gruppen

Hensikt

Elitegruppen skal videreutvikle talentfulle utøvere som ønsker å nå deres fulle utviklingspotensial. Videreutviklingen vil bl.a. være i forhold til teknikk, styrke og treningsmengde.

Sportslig målsetning

Det er en målsetning at utøverne er kvalifisert til NM og utvikler ferdigheter som gjør at de hevder seg i norske mesterskap, både på junior- og seniorsiden. Klubben vil også søke å legge til rette for at utøverne skal få mulighet til å nå så langt de kan og få møtt sine sportslige ambisjoner.

Fokus i gruppene

Elite/NM gruppen vil i hovedsak fokusere på ”Oppbyggingstrening” og ”Elitetrening”, ref ”Utvikling av unge utøvere i svømming”, deriblant.

  • Videreutvikling av teknikk innenfor alle svømmearter, med individuell oppfølging.
  • Oppvarming og uttøyning.
  • Væske og ernæring.
  • Fokusering under trening og konkurranser.
  • Konkurranseregler.
  • Forståelse for hva elite-idrett er.

Forventninger til utøvere

Det stilles de samme forventninger til utøverne i Elite/NM gruppen som i Utfordrer/LÅMØ gruppen, dersom ikke annet er avtalt med trenerne.

  • Deltagelse på de konkurranser klubben er påmeldt.
  • Deltagelse på klubbens treningssamlinger/-leirer.
  • Oppmøte på alle treninger.
  • Presist oppmøte på treninger.
  • Gi beskjed når en ikke kan møte på avtalte treninger.

Treningstider

Dag Sted Tid Trening Kommentar
Mandag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening**
Mandag Sandvika 15:50-17:45 Svømming
Mandag Sandvika 18:00-18:30 Basis*
Tirsdag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening**
Tirsdag Stangeland 18:00-19:30 Basis*
Tirsdag Giskehallen 19:45-22:00 Svømming
Onsdag Sandvika 15:50-17:45 Svømming
Torsdag Giskehallen 06:15-07:45 Morgentrening**
Torsdag Sandvika 15:50-17:45 Svømming
Torsdag Sandvika 18:00-18:30 Basis*
Fredag Sandvika 15:50-19:00 Svømming
Lørdag Giskehallen 08:00-08:45 Basis*
Lørdag Giskehallen 08:45-11:00 Svømming
Lørdag Giskehallen 14:45-17:00 Svømming


** Morgentrening (pr uke):

  • 1 morgentrening fra og med det året de fyller 15 år.


* Basistrening (pr uke):

  • 3 basistreninger .

Svømmerne skal være klar til trening på oppgitte treningstider.

Trenere

Navn Rolle Telefon e-post
Helge Ihle                Hovedtrener konkurransegrupper 456 98 129 helgeihle@gmail.com
Alexander Hagenes Trener konkurransegrupper ahagenes@gmail.com

 

Kommende aktiviteter:

januar 2020

24jan(jan 24)8:00 am26(jan 26)6:00 pmSkagerak Swim (Aquarama, Kristiansand)Alle Konkurransegrupper

31jan(jan 31)6:00 am02feb(feb 2)1:00 amSSK Open (Stavanger svømmehall)Utvalgte Elite/NM, Utfordrer, Låmø og Konkurranse

februar 2020

31jan(jan 31)6:00 am02feb(feb 2)1:00 amSSK Open (Stavanger svømmehall)Utvalgte Elite/NM, Utfordrer, Låmø og Konkurranse

15feb(feb 15)8:00 am16(feb 16)4:59 pmLÅMØ Kvalik (Bryne)De som trenger LÅMØ krav

22feb(feb 22)12:00 am29(feb 29)11:59 pmVinterferieleir (Giskehallen)NM, Utfordrer, LÅMØ, Konkurranse

22feb(feb 22)6:00 am07mar(mar 7)6:00 pmVinterferieleir (Tenerife)Elite/Toppidrett

mars 2020

22feb(feb 22)6:00 am07mar(mar 7)6:00 pmVinterferieleir (Tenerife)Elite/Toppidrett

13mar(mar 13)10:00 am15(mar 15)6:00 pmLåmø Vest 2020 (Førde)Kvalifiserte

25mar(mar 25)12:00 am26(mar 26)11:59 pmNordic Tour Finland (Helsinki)Elite

28mar(mar 28)6:00 am30(mar 30)6:00 pmNordic Tour Norge (Bergen/BSF)Elite/NM

april 2020

03apr(apr 3)6:00 am06(apr 6)6:00 pmNordic Tour Sverige (Stockholm)Elite/Toppidrett (Deltakere tas ut av Hovedtrener)

03apr(apr 3)6:00 am12(apr 12)6:00 pmPåskeleir (Danmark)NM (unntatt Toppidrett)/Utfordrer/LÅMØ

18apr(apr 18)6:00 am19(apr 19)6:00 pmSandnessprinten (Giskehallen)Alle

mai 2020

08mai(mai 8)6:00 am10(mai 10)6:00 pmTechouse Open (Stavanger)Alle

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte

juni 2020

30mai01junÅrsklassemesterskap ÅM 2020 (Nordtvet, Oslo)Kvalifiserte

05jun(jun 5)6:00 am07(jun 7)6:00 pmAquarama Open (Kristiansand)Elite/Toppidrett/NM/Utfordrer (Unntatt ÅM svømmere med NM krav)

15jun(jun 15)12:00 am30(jun 30)11:59 pmNM Leir (Callela)NM Deltakere

22jun(jun 22)12:00 am27(jun 27)11:59 pmSommerleir (Sandnes)NM/Utfordrer/LÅMØ

juli 2020

02jul(jul 2)12:00 am05(jul 5)11:59 pmNM Langbane (Bergen)Elite/Toppidrett/NM (Kvalifiserte)

27julAll DayOppstart (Sandnes)Elite/Toppidrett/NM

september 2020

25sep(sep 25)6:00 am27(sep 27)6:00 pmSSK Kvalikken (Stavanger)Alle

29sep(sep 29)6:00 am10okt(okt 10)6:00 pmHøstleir (Danmark)Elite/Toppidrett

oktober 2020

29sep(sep 29)6:00 am10okt(okt 10)6:00 pmHøstleir (Danmark)Elite/Toppidrett

02okt(okt 2)12:00 am10(okt 10)11:59 pmHøstleir (Sandnes)NM/Utfordrer/LÅMØ/Konkurranse

02okt(okt 2)6:00 am10(okt 10)6:00 pmHøstleir (Danmark)NM/UM deltakere Utfordrer

16okt(okt 16)6:00 am18(okt 18)6:00 pmUM (Tromsø)NM/Utfordrer (Kvalifiserte)

30okt01novNorth Sea Swim Meet (Stavanger)Kvalifiserte

november 2020

30okt01novNorth Sea Swim Meet (Stavanger)Kvalifiserte

12nov(nov 12)6:00 am15(nov 15)6:00 pmNM Kortbane (Porsgrunn)Kvalifiserte

14nov(nov 14)12:00 am15(nov 15)11:59 pmKlepp Open (Klepp)Alle (Unntatt NM og UM svømmere)

27nov(nov 27)12:00 am29(nov 29)11:59 pmSandnes Open (Austrått svømmehall)Alle

desember 2020

06des6:00 am6:00 pmJulesprinten (Stavanger)Alle

23des(des 23)6:00 am31(des 31)6:00 pmJuleferieleirAlle