Under er en oversikt over svømmere som har klart tidskrav for å delta i kort og/eller langbane NM. Svømmere kan fra det året de fyller 13 år delta i alle stevner de er tidsmessig kvalifisert for. Svømmere som er tidsmessig kvalifisert i flere alders klasser vises i de aktuelle klassene med tidskravet som gjelder i den klassen.

Mer informasjon om mesterskapene, kvalifiserings perioder og alders betemmelser finnes på Norges Svømmeforbund sine nettsider Kvalifiseringskrav svømming

NM langbane 2019
Navn Distanse K/L Dato Sted Tid Krav
Camilla Skar Talberg 50m bryst K 04.11.18 Kristiansand 33.99 34.96
Dennis Gjesdal Hillesund 200m bryst K 16.03.19 Karmøy 2:28.49 2:29.90
100m rygg K 03.11.18 Kristiansand 1:00.20 1:01.84
200m rygg K 04.11.18 Kristiansand 2:08.82 2:13.80
100m butterfly L 27.01.19 Kristiansand 1:02.83 1:02.94
200m butterfly K 02.11.18 Kristiansand 2:15.32 2:17.81
Elin Meling 100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:06.17 1:07.08
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:29.44 2:32.11
Eline Vik 50m fri L 26.01.19 Kristiansand 27.67 28.80
100m fri K 03.11.18 Kristiansand 59.40 1:00.90
200m fri K 17.11.18 NM Holmen 2:04.46 2:09.95
400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:21.58 4:34.95
50m bryst L 26.01.19 Kristiansand 35.05 36.16
200m bryst L 15.07.18 NM Tøyen 2:47.22 2:49.40
50m rygg K 15.11.18 NM Holmen 30.69 31.56
100m rygg K 17.11.18 NM Holmen 1:04.40 1:07.81
200m rygg K 16.11.18 NM Holmen 2:18.97 2:26.13
50m butterfly L 26.01.19 Kristiansand 29.30 30.50
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:05.40 1:07.08
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:19.88 2:32.11
200m medley K 02.11.18 Kristiansand 2:18.39 2:27.52
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 4:53.17 5:14.87
Erling Mjøs Brattelid 50m bryst K 08.03.19 NM Masters, Bergen 30.57 31.11
Eva Sofie Larsen Stangeland 50m fri K 17.11.18 NM Holmen 27.56 28.00
50m bryst L 25.01.19 Kristiansand 35.88 36.16
50m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 28.03 29.59
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:02.30 1:07.08
200m butterfly K 02.11.18 Kristiansand 2:24.36 2:32.11
Johanne Heines Pettersen 200m fri L 14.07.18 NM Tøyen 2:10.31 2:11.66
50m bryst L 14.07.18 NM Tøyen 33.30 35.47
100m bryst L 12.07.18 NM Tøyen 1:14.96 1:17.80
200m bryst L 15.07.18 NM Tøyen 2:45.86 2:49.40
400m medley L 12.07.18 NM Tøyen 5:06.16 5:24.79
Lars Erik Berland 200m butterfly K 17.11.18 NM Holmen 2:12.73 2:16.78
Linus Klepp Vik 1500m fri K 17.11.18 NM Holmen 16:22.61 16:36.91
100m butterfly L 12.07.18 NM Tøyen 1:02.65 1:02.94
200m butterfly K 21.10.18 Hundvåg Svømmehall 2:12.43 2:17.81
Live Tjemsland 50m bryst K 16.11.18 NM Holmen 34.55 34.96
100m bryst K 18.11.18 NM Holmen 1:14.22 1:14.99
200m bryst K 03.11.18 Kristiansand 2:42.23 2:43.22
200m medley L 14.07.18 NM Tøyen 2:29.59 2:32.97
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 5:10.98 5:14.87
Martin Skar Talberg 50m fri L 15.07.18 NM Tøyen 25.64 25.92
100m fri L 13.07.18 NM Tøyen 55.97 56.62
50m bryst L 12.07.18 NM Tøyen 31.28 32.53
100m bryst L 14.07.18 NM Tøyen 1:10.21 1:11.24
50m butterfly L 13.07.18 NM Tøyen 27.39 27.99
Martine Hallberg 400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:30.82 4:34.95
800m fri K 16.11.18 NM Holmen 9:05.37 9:20.66
1500m fri K 18.11.18 NM Holmen 17:15.84 18:09.24
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 5:12.00 5:14.87
Millie French 100m fri K 16.11.18 NM Holmen 1:00.10 1:00.90
200m fri K 15.11.18 NM Holmen 2:08.21 2:09.95
400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:26.47 4:34.95
800m fri K 02.11.18 Kristiansand 9:14.11 9:20.66
1500m fri L 15.07.18 NM Tøyen 18:13.92 18:28.77
50m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 29.21 29.59
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:05.20 1:07.08
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:22.56 2:32.11
200m medley K 20.10.18 Hundvåg Svømmehall 2:27.05 2:27.52
400m medley L 12.07.18 NM Tøyen 5:18.56 5:24.79
Simen Vik 100m rygg L 15.07.18 NM Tøyen 1:01.28 1:03.24
200m rygg L 13.07.18 NM Tøyen 2:13.69 2:18.24
200m butterfly L 15.07.18 NM Tøyen 2:12.18 2:22.08
200m medley L 12.07.18 NM Tøyen 2:12.24 2:19.11
400m medley L 14.07.18 NM Tøyen 4:47.57 4:55.66
NM Ungdom 2019
Navn Distanse K/L Dato Sted Tid Krav
Caroline Hallberg 200m rygg K 17.03.19 Karmøy 2:27.44 2:27.50
Dennis Gjesdal Hillesund 50m fri L 26.01.19 Kristiansand 26.30 26.51
100m fri L 27.01.19 Kristiansand 57.50 57.61
400m fri K 15.03.19 Karmøy 4:14.34 4:17.35
200m bryst K 16.03.19 Karmøy 2:28.49 2:32.90
100m rygg K 03.11.18 Kristiansand 1:00.20 1:04.19
200m rygg K 04.11.18 Kristiansand 2:08.82 2:17.00
100m butterfly K 16.03.19 Karmøy 1:00.61 1:01.75
200m butterfly K 02.11.18 Kristiansand 2:15.32 2:20.48
200m medley K 17.03.19 Karmøy 2:13.28 2:18.00
Fredrik Holm 100m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 1:00.63 1:01.75
Millie French 50m fri L 26.01.19 Kristiansand 28.91 29.00
100m fri K 16.11.18 NM Holmen 1:00.10 1:01.10
200m fri K 15.11.18 NM Holmen 2:08.21 2:11.80
400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:26.47 4:37.10
800m fri K 02.11.18 Kristiansand 9:14.11 9:32.62
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:05.20 1:08.00
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:22.56 2:37.42
200m medley K 20.10.18 Hundvåg Svømmehall 2:27.05 2:29.27
NM Kortbane 2019
Navn Distanse K/L Dato Sted Tid Krav
Camilla Skar Talberg 50m bryst K 16.11.18 NM Holmen 34.24 35.16
Dennis Gjesdal Hillesund 200m bryst K 16.03.19 Karmøy 2:28.49 2:29.70
100m rygg K 18.11.18 NM Holmen 1:00.47 1:01.49
200m rygg K 17.03.19 Karmøy 2:09.62 2:12.20
200m butterfly K 17.11.18 NM Holmen 2:16.03 2:16.40
200m medley K 17.03.19 Karmøy 2:13.28 2:14.40
Elin Meling 50m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 30.04 30.10
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:06.17 1:07.30
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:29.44 2:32.00
Eline Vik 50m fri L 26.01.19 Kristiansand 27.67 28.80
100m fri K 15.11.18 NM Holmen 1:00.40 1:00.90
200m fri K 17.11.18 NM Holmen 2:04.46 2:09.57
400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:21.58 4:32.10
50m bryst L 26.01.19 Kristiansand 35.05 36.16
50m rygg K 15.11.18 NM Holmen 30.69 31.73
100m rygg K 17.11.18 NM Holmen 1:04.40 1:08.10
200m rygg K 16.11.18 NM Holmen 2:18.97 2:23.90
50m butterfly L 26.01.19 Kristiansand 29.30 30.80
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:05.40 1:07.30
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:19.88 2:32.00
100m medley K 17.11.18 NM Holmen 1:05.14 1:09.00
200m medley K 16.11.18 NM Holmen 2:19.04 2:25.40
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 4:53.17 5:13.60
Erling Mjøs Brattelid 50m bryst K 08.03.19 NM Masters, Bergen 30.57 30.58
Eva Sofie Larsen Stangeland 50m fri K 17.11.18 NM Holmen 27.56 28.00
50m bryst L 25.01.19 Kristiansand 35.88 36.16
50m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 28.03 30.10
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:02.30 1:07.30
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:26.02 2:32.00
100m medley K 17.11.18 NM Holmen 1:06.96 1:09.00
Lars Erik Berland 200m butterfly K 17.11.18 NM Holmen 2:12.73 2:13.58
Linus Klepp Vik 1500m fri K 17.11.18 NM Holmen 16:22.61 16:34.60
200m butterfly K 17.11.18 NM Holmen 2:12.66 2:16.40
Live Tjemsland 50m bryst K 16.11.18 NM Holmen 34.55 35.16
100m bryst K 18.11.18 NM Holmen 1:14.22 1:15.00
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 5:10.98 5:13.60
Martine Hallberg 400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:30.82 4:32.10
800m fri K 16.11.18 NM Holmen 9:05.37 9:21.00
1500m fri K 18.11.18 NM Holmen 17:15.84 18:06.40
400m medley K 17.11.18 NM Holmen 5:12.00 5:13.60
Millie French 100m fri K 16.11.18 NM Holmen 1:00.10 1:00.90
200m fri K 15.11.18 NM Holmen 2:08.21 2:09.57
400m fri K 15.11.18 NM Holmen 4:26.47 4:32.10
50m butterfly K 16.11.18 NM Holmen 29.21 30.10
100m butterfly K 15.11.18 NM Holmen 1:05.20 1:07.30
200m butterfly K 18.11.18 NM Holmen 2:22.56 2:32.00